“Paxtakor” jamoasi Elit OCHL doirasida “Al-Sadd”ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Uchrashuvdan avval “sherlar” bosh murabbiyi Pedru Moreyra va futbolchi Umar Adhamzoda matbuot anjumanida ishtirok etdi.
Moreyra jamoani juda muhim o‘yin kutayotganini aytdi.
“Maqsadimiz jamoaning ushbu musobaqadagi ikki uchrashuvi orqali barchasini ko‘zdan kechirib olish edi. G‘alaba qozongan taqdirimizda bizda imkoniyat saqlanib qoladi. Shunga harakat qilamiz. Raqib hujumkor futbol ko‘rsatadi, juda yaxshi shakllangan jamoa. Bir oydan ortiqroq mashg‘ulotlarda ishlaganlarimizni ertaga ko‘rsatishga intilamiz.
Oldimizda turgan o‘yin haqida o‘ylashimiz lozim. Zafar quchsak, keyin boshqa narsalar to‘g‘risida o‘ylaymiz. Bizni Elit ligadan tashqari O‘zbekiston chempionatida ham qiziqarli mavsum kutmoqda.
Raqibda rasmiy o‘yin amaliyoti borligi ularga qo‘l keladi. Mavsum davom etayotgan holatda maydonga tushish yaxshi. Lekin biz ham ko‘p narsalarga qodirmiz. Futbolchilar ham buni his etib borishmoqda. Jamoa sifatida asta-sekin kuchayib boryapmiz.
Uchrashuvga juda ko‘p narsalar taʼsir qilishi mumkin. Katta ishtiyoq bilan o‘ynasak, ko‘p narsani uddalay olamiz. O‘yindagi turli vaziyatlarga tayyor bo‘lishimiz kerak.
Muxlislarni stadionda ko‘rishdan xursand bo‘lamiz va ularga yaxshi kayfiyat taqdim etishga urinamiz. Biz bir oilaga aylanishimiz lozim”, – deydi murabbiyi.
Adhamzoda jamoa ertangi bellashuvda g‘alabaga erishib, muxlislarni xursand qilishga urinishini aytdi.
“Tayyorgarligimiz ko‘ngildagidek bo‘ldi deb o‘ylayman. O‘z o‘yinimizni namoyish etishimiz kerak. ”Sadd“ni o‘rganib chiqdik. Ularga qarshi oldin ham o‘ynaganmiz.
Klaudinioga qarshi o‘ynashga alohida tayyorlanmadik. Raqibda yuqori saviyali futbolchilar ko‘p. Jamoaviy o‘yinga eʼiibor qaratgan holda bahsga hozirlik ko‘rdik”, – deydi futbolchi.
O‘yin 17-fevral, dushanba kuni soat 19:00 da boshlanadi.