“Манчестер Сити” ярим ҳимоячиси Кевин де Брюйне клуб билан шартномасини узайтиришга тайёр. Бу ҳақида Euro-фоотбалл нашри хабар берди.
Манбага кўра, футболчи “шаҳарликлар” сафида ўзини бахтли ҳис қилмоқда ва клуб таркибида яна бир неча йил ўйнашга тайёр.
Аввалроқ жамоа раҳбарияти 33 ёшли футболчи клубнинг узоқ муддатли режаларида кирмаслиги ва унинг позициясига бошқа футболчи жалб этиш учун катта маблағ сарфлашга тайёр экани айтилганди. “Сити” ёзги трансферлар мавсумида “Байер” футболчиси Флориан Вирцни ўз сафига қўшиб олмоқчилиги ҳамда у белгиялик футболчининг ўрнини эгаллаши хабар қилинганди.
Де Брюйне “Манчестер Сити” сафида 2015 йилдан бери тўп сурмоқда. Жорий мавсумда белгиялик футболчи барча турнирларда 30 та ўйинда майдонга тушиб, 4 та гол урди ва 7 та голли узатма берди.
Футболчининг Англия гранди билан амалдаги шартномаси ушбу йилнинг ёзида якунига етади. Transfermarkt портали унинг қийматини 27 миллион еврога баҳолаган.