Boysundagi “M-25” konida vodorod sulfidining otilishi yuz berishi, Bo‘stonliqdagi 8 kishiga tegishli yerni 1 mln dollardan ortiq pulga noqonuniy sotmoqchi bo‘lgan shaxs ushlanishi, jazo muddatini o‘tayotgan, qilmishiga chin ko‘ngildan pushaymon bo‘lgan 488 nafar shaxs afv etilishi — “Daryo” nashri bugun, 28-martda eʼlon qilingan O‘zbekistonning ijtimoiy-siyosiy hayotiga oid eʼtiborga molik xabarlarni bir joyga to‘pladi.
Qirg‘izistonda sodir bo‘lgan zilzila kuchi O‘zbekistonda sezildi
Episentrda sezilish kuchi 5 ball bo‘lgan.
Boysundagi “M-25” konida vodorod sulfidining otilishi yuz berdi
Tabiatga ziyon yetkazmaslik va havo ifloslanishining oldini olish maqsadida quduq yoqib qo‘yildi.
O‘zbekistonda Ramazon hayiti namozini o‘qish vaqtlari e’lon qilindi
Musulmonlar idorasi 30-mart kuni o‘qiladigan hayit namozi vaqtlarini viloyatlar kesimida ma’lum qildi.
Guliston—Toshkent—Chinorkent yo‘nalishida poyezd qatnovi yo‘lga qo‘yildi
Ushbu elektropoyezd Gulistondan Chinorkentgacha bo‘lgan masofani 3,5 soatda bosib o‘tadi.
Bo‘stonliqdagi 8 kishiga tegishli yerni 1 mln dollardan ortiq pulga noqonuniy sotmoqchi bo‘lgan shaxs ushlandi
Toshkent viloyatida yer oldi-sotdisi bo‘yicha yana bir necha noqonuniy holatlar aniqlanib, jinoyat ishlari qo‘zg‘atildi.
O‘zbekistonda elektr energiyasi va gaz uchun to‘lov oshirilishi 1-mayga qoldirildi
Prezident topshirig‘iga ko‘ra aholi va tadbirkorlarni qo‘llab-quvvatlash maqsadida shunday qaror qabul qilindi.
Toshkent viloyatidagi xonadonda gaz portladi
Oqibatda er-xotin kuyish tan jarohati oldi.
O‘zbekiston va Qozog‘iston prezidentlari norasmiy uchrashuv o‘tkazadi
Shu maqsadda Shavkat Mirziyoyev Olmaotaga boradi.
Qarshi shahar Soliq inspeksiyasining bosh inspektori pora ustida ushlandi
U 2 ta dorixona rahbaridan 50 mln so‘m talab qilgan.
Avtomobil oynasini meʼyordan oshirib qoraytirganlik uchun jarima miqdori kamaytiriladi
Bugungi kunda ushbu jarima miqdori BHMning 25 baravari — 9 mln 375 ming so‘mni tashkil etadi.
Kreativ park rezidentlariga soliq imtiyozlari beriladi
Bundan tashqari, xorijiy tillar bo‘yicha sertifikat olganiga 2 yildan oshmagan yoshlarga o‘quv markaz ochish uchun 120 mln so‘mgacha miqdorda foizsiz ssuda beriladi.
Xalqaro fan olimpiadalari g‘olib va sovrindorlariga to‘lanadigan bir martalik pul mukofoti 5 baravarga oshiriladi
“El-yurt umidi” jamg‘armasi orqali xorijda taʼlim olib qaytgan stipendiatlar davlat organlari, tashkilotlari va muassasalariga tanlovsiz ishga olinadi.
Jazo muddatini o‘tayotgan, qilmishiga chin ko‘ngildan pushaymon bo‘lgan 488 nafar shaxs afv etildi
Afv etilgan shaxslarning 100 nafari asosiy jazodan to‘liq ozod etildi.
Rustam Jumayev Favqulodda vaziyatlar vaziri o‘rinbosari v.b. etib tayinlandi
Tayinlovga qadar u Hisob palatasining turli lavozimlarida faoliyat yuritgan.