Ўзбекистон ҳукумати таркибида 2021 йил давомида қандай ўзгаришлар бўлди? Кимлар келди-ю, кимлар кетди?
2021 йилда Ўзбекистон ҳукумати таркибида қандай ўзгаришлар юз берди? «Дарё» йил давомида вазирлик, қўмита ва агентликлар раҳбариятидаги ўзгаришларни бир саҳифага жамлади.
лавозимидан озод қилинган аввалги вазир Музаффар Солиев ўрнига шу вақтгача қурилиш вазири биринчи ўринбосари сифатида ишлаб келган Шерзод Ҳидоятов (суратда) тайинланди." data-action="zoom" class="border lazyload" />
тасдиқланди. У аслида 2020 йил октябридан бери вазирнинг биринчи ўринбосари сифатида вазир вазифасини ҳам бажариб келаётган эди — вазирликнинг аввалги раҳбари Элёр Ғаниев 2020 йил августида лавозимидан озод қилингач, транспорт вазири лавозими бўш қолаётган эди." data-action="zoom" class="border lazyload" />
лавозимига ўтказилди, унинг ўрнига эса шу вақтгача соғлиқни сақлаш вазири ўринбосари сифатида ишлаб келган Шоҳрух Шораҳметов (суратда) тайинланди." data-action="zoom" class="border lazyload" />
қўмитага раислик қилиб келган Абдуғофур Аҳмедов ўрнига Содиқ Тошбоев (суратда) тайинланди. Тошбоев бунгача Андижон вилояти ҳокимининг жамоат ва диний ташкилотлар билан алоқалар бўйича ўринбосари сифатида ишлаб келаётган эди." data-action="zoom" class="border lazyload" />
Шерматовнинг АКТ вазирлигига қайтиши ортидан, унинг ХТВда бўш қолган раҳбарлик ўрнига 17 ноябрь куни Бахтиёр Саидов (суратда) тайинланди. Саидов халқ таълими вазири этиб тайинлангунига қадар Ўзбекистоннинг Хитойдаги элчиси сифатида ишлаб келаётган эди.Фото: Олий Мажлис Қонунчилик палатаси
ҳоким бўлиб кетган Муроджон Азимов ўрнига 2020 йил октябридан бери Ўзбекистон бош прокурори ўринбосари лавозимида ишлаб келган Акмалхўжа Мавлонов (суратда) тайинланди." data-action="zoom" class="border lazyload" />