Футбол бўйича Ўзбекистон Суперлигасининг 3-туридан ўрин олган навбатдаги баҳслар 29 март, шанба куни бўлиб ўтди.
Унда Қаршининг “Насаф” клуби ўз майдонида Фарғонанинг “Нефтчи” жамоасини қабул қилди. Учрашувда кўплаб вазиятлар яратилди, бироқ уларнинг ҳеч биридан жамоалар унумли фойдалана олмади.
Ушбу дуранг фарғоналиклар учун жорий мавсумдаги учинчиси бўлди. 3-турдан сўнг жамоа ҳисобида 3 очко мавжуд. Қаршиликлар эса икки дуранг, бир ғалаба билан 5 очко тўплаб турибди.
“Насаф” — “Нефтчи” 0:0
“Насаф”: 35.Абдувоҳид Неъматов, 5.Ғолиб Ғайбуллаев, 7.Акмал Мозговой, 8.Зафармурод Абдираҳматов, 9.Жавоҳир Сидиқов (6.Муродбек Раҳматов, 58), 10.Драган Черан (с), 14.Шароф Муҳитдинов, 17.Суҳроб Нуруллоев (22.Игор Голбан,68), 18.Ҳусайн Норчаев (80.Давронбек Усмонов, 68), 28. Шуҳрат Муҳаммадиев, 77.Ойбек Бозоров ( 24.Сардорбек Баҳромов,89)
“Нефтчи”: 25.Элдорбек Суюнов, 5.Икромжон Алибоев (11.Қувондиқ Рўзиев, 85), 7.Аброрбек Исмоилов (24.Ғулом-Ҳайдар Ғуломов, 85), 9.Шохруҳ Гадоев (8.Владимир Ёвович, 75), 10.Жамшид Искандеров, 14.Жамшид Болтабоев, 20.Анваржон Ғофуров (с), 21.Муҳсинжон Убайдуллаев, 32.Зоран Марушич (17.Муҳаммадали Ғиёсов,75), 34.Фарруҳ Сайфиев, 77.Билолхон Тошмирзаев