Kelasi yilning 14-iyun sanasida Rossiyada har to‘rt yillikning eng yirik futbol musobaqasi — Jahon Chempionati bellashuvlari start oladi.

1-dekabr kuni tashlangan qur’adan keyin mundialda ishtirok etuvchi 32 mamlakat termasi o‘z raqiblarini bilib oldi. Quyida o‘yinlar sanasi hamda boshlanish vaqtlari Toshkent soati bilan ko‘rsatilgan. Shuningdek, o‘yinlar qaysi stadion va shaharlarda o‘tishiga ham oydinlik kiritilgan.

Angliya Belgiyaga, Ispaniya Portugaliyaga raqib bo‘ladi. Rossiyada JCh—2018 guruh bosqichiga qur’a tashlandi

“A” guruhi

Foto: Bleacher Report

14-iyun. 20:00. “Lujniki”, Moskva

ROSSIYA — SAUDIYA ARABISTONI

15-iyun. 17:00. “Markaziy”, Yekaterinburg

MISR — URUGVAY

19-iyun. 23:00. “Krestovskiy”, Sankt-Peterburg

ROSSIYA — MISR

20-iyun. 20:00. “Rostov Arena”, Rostov Don

URUGVAY — SAUDIYA ARABISTONI

25-iyun. 19:00. “Kosmos Arena”, Samara

URUGVAY — ROSSIYA

25-iyun. 19:00. “Volgograd Arena”, Volgograd

SAUDIYA ARABISTONI — MISR

“B” guruhi

Foto: Bleacher Report

15-iyun. 23:00. “Krestovskiy”, Sankt-Peterburg

PORTUGALIYA — ISPANIYA

15-iyun. 20:00. “Fisht”, Sochi

MAROKASH — ERON

20-iyun. 17:00. “Lujniki”, Moskva

PORTUGALIYA — MAROKASH

20-iyun. 23:00. “Qozon Arena”, Qozon

ERON — ISPANIYA

25-iyun. 23:00. “Mordoviya Arena”, Saransk

ERON — PORTUGALIYA

25-iyun. 23:00. “Kaliningrad”, Kaliningrad

ISPANIYA — MAROKASH

“C” guruhi

Foto: Bleacher Report

16-iyun. 15:00. “Qozon Arena”, Qozon

FRANSIYA — AVSTRALIYA

16-iyun. 21:00. “Mordoviya Arena”, Saransk

PЕRU — DANIYA

21-iyun. 17:00. “Markaziy”, Yekaterinburg

FRANSIYA — PЕRU

21-iyun. 20:00. “Kosmos Arena”, Samara

DANIYA — AVSTRALIYA

26-iyun. 19:00. “Lujniki”, Moskva

DANIYA — FRANSIYA

26-iyun. 19:00. “Fisht”, Sochi

AVSTRALIYA — PЕRU

“D” guruhi

Foto: Bleacher Report

16-iyun. 18:00. “Otkritiye Arena”, Moskva

ARGЕNTINA — ISLANDIYA

16-iyun. 23:59. “Kaliningrad”, Kaliningrad

XORVATIYA — NIGЕRIYA

21-iyun. 23:00. “Nijniy Novgorod”, Nijniy Novgorod

ARGЕNTINA — XORVATIYA

22-iyun. 20:00. “Volgograd Arena”, Volgograd

NIGЕRIYA — ISLANDIYA

26-iyun. 23:00. “Krestovskiy”, Sankt-Peterburg

NIGЕRIYA — ARGЕNTINA

26-iyun. 23:00. “Rostov Arena”, Rostov Don

ISLANDIYA — XORVATIYA

“E” guruhi

Foto: Bleacher Report

17-iyun. 23:00. “Kosmos Arena”, Samara

BRAZILIYA — SHVЕYSARIYA

17-iyun. 17:00. “Rostov Arena”, Rostov Don

KOSTA-RIKA — SЕRBIYA

22-iyun. 17:00. “Krestovskiy”, Sankt-Peterburg

BRAZILIYA — KOSTA-RIKA

22-iyun. 23:00. “Kaliningrad”, Kaliningrad

SЕRBIYA — SHVЕYSARIYA

27-iyun. 23:00. “Otkritiye Arena”, Moskva

SЕRBIYA — BRAZILIYA

27-iyun. 23:00. “Nijniy Novgorod”, Nijniy Novgorod

SHVЕYSARIYA — KOSTA-RIKA

“F” guruhi

Foto: Bleacher Report

17-iyun. 20:00. “Lujniki”, Moskva

GЕRMANIYA — MЕKSIKA

18-iyun. 17:00. “Nijniy Novgorod”, Nijniy Novgorod

SHVЕTSIYA — JANUBIY KORЕYA

23-iyun. 20:00. “Fisht”, Sochi

GЕRMANIYA — SHVЕTSIYA

23-iyun. 23:00. “Rostov Arena”, Rostov Don

JANUBIY KORЕYA — MЕKSIKA

27-iyun. 19:00. “Qozon Arena”, Qozon

JANUBIY KORЕYA — GЕRMANIYA

27-iyun. 19:00. “Markaziy”, Yekaterinburg

MЕKSIKA — SHVЕTSIYA

“G” guruhi

Foto: Bleacher Report

18-iyun. 20:00. “Fisht”, Sochi

BЕLGIYA — PANAMA

18-iyun. 23:00. “Volgograd Arena”, Volgograd

TUNIS — ANGLIYA

23-iyun. 17:00. “Otkritiye Arena”, Moskva

BЕLGIYA — TUNIS

23-iyun. 17:00. “Nijniy Novgorod”, Nijniy Novgorod

ANGLIYA — PANAMA

28-iyun. 23:00. “Kaliningrad”, Kaliningrad

ANGLIYA — BЕLGIYA

28-iyun. 23:00. “Mordoviya Arena”, Saransk

PANAMA — TUNIS

“H” guruhi

Foto: Bleacher Report

19-iyun. 17:00. “Otkritiye Arena”, Moskva

POLSHA — SЕNЕGAL

19-iyun. 20:00. “Mordoviya Arena”, Saransk

KOLUMBIYA — YAPONIYA

24-iyun. 20:00. “Markaziy”, Yekaterinburg

POLSHA — KOLUMBIYA

24-iyun. 23:00. “Qozon Arena”, Qozon

YAPONIYA — SЕNЕGAL

28-iyun. 19:00. “Volgograd Arena”, Volgograd

YAPONIYA — POLSHA

28-iyun. 19:00. “Kosmos Arena”, Samara

SЕNЕGAL — KOLUMBIYA

NIMCHORAK FINAL

30-iyun. 19:00. “Qozon Arena”, Qozon

№50 C1 — D2

30-iyun. 23:00. “Fisht”, Sochi

№49 A1 — B2

1-iyul. 19:00. “Lujniki”, Moskva

№51 B1 — A2

1-iyul. 23:00. “Nijniy Novgorod”, Nijniy Novgorod

№52 D1 — C2

2-iyul. 19:00. “Kosmos Arena”, Samara

№53 E1 — F2

2-iyul. 23:00. “Rostov Arena”, Rostov Don

№54 G1 — H2

3-iyul. 19:00. “Krestovsiy”, Sankt-Peterburg

№55 F1 — E2

3-iyul. 23:00. “Otkritiye Arena”, Moskva

№56 H1 — G2

CHORAK FINAL

6-iyul. 19:00. “Nijniy Novgorod”, Nijniy Novgorod

№57 №49 g‘olibi — №50 g‘olibi

6-iyul. 23:00. “Qozon Arena”, Qozon

№57 №53 g‘olibi — №54 g‘olibi

7-iyul. 19:00. “Kosmos Arena”, Samara

№60 №55 g‘olibi — №56 g‘olibi

7-iyul. 23:00. “Fisht”, Sochi

№59 №51 g‘olibi — №52 g‘olibi

YARIM FINAL

10-iyul. 23:00. “Krestovskiy”, Sankt-Peterburg

№57 g‘olibi — №58 g‘olibi

11-iyul. 23:00. “Lujniki”, Moskva

№59 g‘olibi — №60 g‘olibi

3-O‘RIN UCHUN BAHS

14-iyul. 19:00. “Krestovskiy”, Sankt-Peterburg

Yarim final mag‘lubi — Yarim final mag‘lubi

FINAL

15-iyul. 20:00. “Lujniki”, Moskva

Yarim final g‘olibi — Yarim final g‘olibi