Ижтимоий тармоқларда Наманганда “ГАЗ-53” автомобилларидан иборат тўй кортежи ҳаракатланаётгани акс этган видео тарқалди.
“Дарё” мухбирининг аниқлик киритишича, ушбу видеода жорий йил 1 сентябрь куни Учқўрғон туманидаги “Қурама” маҳалласида нишонланаётган тўйга кетаётган 10 та “ГАЗ-53” автомобилидан иборат кортеж акс этган.
Фото: Жаҳонгир Акрамов
23 ёшни қаршилаган куёвнинг ўзи ҳам “ГАЗ-53” ҳайдовчиси бўлгани сабабли ҳамкасблари тўйга қимматбаҳо автомобилларда эмас, ўзларининг бошқарувларидаги машиналарни безатган ҳолатда боришни маъқул кўришган.
Видеода куёвнавкарлар кортеждан сўнг маҳалладаги ўйингоҳ ҳудудида автомобилларни айлана шаклида териб, рақсга тушаётганини ҳам кўриш мумкин.
Ушбу видео тарқалганидан сўнг йўл ҳаракати хавфсизлиги ходимлари тўй маросимида иштирок этган “ГАЗ-53” ҳайдовчиларига жарима ҳам қўллагани айтилмоқда.