“Дарё” Ўзбекистон Республикаси товар-хом ашё биржасида ўтказилган энг яхши танлов ва тендерлар ҳужжатларини мониторинг қилишда давом этади. Ўтган ҳафта давомида ҳам бир қатор шубҳали ҳолатлар аниқланди. Қуйида энг эътиборга молик савдолар ҳақида маълумот берамиз.
23 февраль – 1 март кунлари Ўзбекистон Республикаси товар-хом ашё биржасида 455 та энг яхши танлов ва тендерлар ўтказилиб, битимлар амалга оширилди. “Дарё” мухбири ҳужжатларни мониторинг қилиш давомида бир қатор шубҳали ҳолатларни аниқлади. Қуйида энг эътиборга молик савдолар ҳақида маълумот беради
“Дарё” тезликни оширганлик учун (энг кенг тарқалган қоидабузарлик) энг юқори жарималар белгиланган мамлакатлар рейтингини жамлади. Қатор давлатларда бундай турдаги қоидабузарликлар учун автомобилни мусодара қилиш, қамоқ жазоси ва ҳайдовчилик гувоҳномасидан маҳрум қилиш каби жазолар белгиланган.