Ramazon oyi yakunlanmoqda, va oldimizda Hayit – shukronalik, xayr-ehson va yaqinlarga g‘amxo‘rlik qilish vaqti. Bu kunda muhtojlarga yordam berish, yaxshilik ulashish va oila a’zolarini xursand qilish ayniqsa muhim. Click SuperApp bilan bularning barchasini bir necha daqiqa ichida amalga oshirish mumkin!
Zakotni hisoblash va xayriya qilish – oson va qulay!
Click SuperApp’da yangi "Zakotim" kalkulyatori mini-ilovasi ishga tushdi. U orqali zakot miqdorini aniqlab, xayriya qilish mumkin. Agar inson mulki nisob miqdoridan oshsa, u holda 2,5% miqdorda zakot chiqariladi.
Shuningdek, ehtiyojmand oilalarga bevosita yordam berish imkoniyati ham mavjud. Inson Uchun platformasida Ramazon bo‘limi orqali rasmiy ro‘yxatga kiritilgan kam ta’minlangan oilalar haqida ma’lumot olish va ularga xayriya yuborish mumkin. Pul mablag‘lari to‘g‘ridan-to‘g‘ri ularning Click-hamyonlariga o‘tadi. Ushbu bo‘limda, shuningdek, zakot, fitr yoki fidya hajmini aniqlash imkoniyati ham mavjud.
Barcha savollarga javob topish uchun Click Toshkent shahri bosh imom-xatibi bilan hamkorlikda xayriya qilish qoidalari bo‘yicha maxsus yo‘riqnoma tayyorladi. Bu bilan foydalanuvchilar osonlikcha qoidalarga mos tarzda xayr-ehson qila oladilar.
Hayitning ajralmas an’analaridan biri – "hayitlik", yaqinlarga sovg‘a va shirinliklar ulashishdir. Buning uchun Click SuperApp’da bir nechta qulay yechimlar mavjud.
Oilaviy davrada do‘stlar va qarindoshlar bilan to‘plangan vaqtda, Click Boom xizmati orqali pul o‘tkazmalarini amalga oshirishingiz mumkin. Qabul qiluvchining kartasi raqamini so‘rash shart emas – servis yaqindagi foydalanuvchilarni avtomatik ravishda aniqlab beradi, va mablag‘ni bir zumda yuborish mumkin.
Bundan tashqari, Click SuperApp orqali bayram uchun shirinlik va sovg‘alarni oldindan buyurtma qilish imkoniyati ham bor. Xayit munosabati bilan Click hamkorlari – Buchet, Ajva Xurmo Market, Korzinka, Home Market, Qamar va boshqalar maxsus bayram takliflarini tayyorladi. Ularning barchasida foydalanuvchilar osonlikcha Click Super App orqali to‘lovlarni amalga oshirishlari mumkin bo‘ladi.