Shavkat Mirziyoyevning Tojikiston Respublikasining Xo‘jand shahriga amaliy tashrifi yakunlandi. Bu haqda Prezident matbuot xizmati xabar berdi.
Oliy darajadagi tadbirlarga boy dastur doirasida Xo‘jand shahrida prezident Shavkat Mirziyoyev prezident Emomali Rahmon bilan muzokara o‘tkazdi, O‘zbekiston, Tojikiston va Qirg‘iziston rahbarlarining qo‘shma uchrashuvida ishtirok etdi.
Do‘stlik stelasining ochilish marosimi va uch mamlakat davlat chegaralarining tutash nuqtasi to‘g‘risidagi tarixiy shartnomaning imzolanishi bo‘lib o‘tdi.
Yetakchilar tarixiy-madaniy majmua — Xo‘jand qal’asiga tashrif buyurib, san’at ustalarining qo‘shma konsert dasturini tomosha qildilar.
Aeroportda O‘zbekiston Respublikasi prezidenti Shavkat Mirziyoyevni Tojikiston Respublikasi prezidenti Emomali Rahmon kuzatib qo‘ydi.