7-mart kuni Shavkat Mirziyoyevning “Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti bilan taqdirlash to‘g‘risida”gi qarori bilan bir guruh iqtidorli qizlar Zulfiya nomli davlat mukofoti bilan taqdirlandi. Qaror 2-mart kuni imzolangan edi. O‘zA mukofotlanganlar ro‘yxatini keltirdi.

Foto: O‘zA

Jullibayeva Shahodat Kuralbay qizi — Nukus davlat pedagogika institutining 2-bosqich talabasi;

Utemuratova Nargiza Aliyevna — Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus madaniyat va san’at kollejining 2-bosqich o‘quvchisi;

Ahmedova Dilrabo Obid qizi — Andijon davlat universitetining 1-bosqich talabasi;

Obidjonova E’zoza Akmaljon qizi — Andijon viloyati Marhamat qishloq va suv xo‘jaligi kasb-hunar kollejining 1-bosqich o‘quvchisi;

Baxshilloyeva Gulchiroy Baxtiyor qizi — Buxoro san’at kollejining 2-bosqich o‘quvchisi;

Bozorova Safiya Safar qizi — Buxoro viloyati Jondor tumanidagi 21-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 10-sinf o‘quvchisi;

Abdullayeva Visola Ubaydulla qizi — Jizzax transport va aloqa kasb-hunar kollejining 2-bosqich o‘quvchisi;

Shokirova Aziza Ilhom qizi — O‘zbekiston Respublikasi Ichki ishlar vazirligining Jizzax akademik litseyi 2-bosqich o‘quvchisi;

Neymatova Yulduz Qosim qizi — Qashqadaryo viloyati Kitob iqtisodiyot va xizmat ko‘rsatish kasb-hunar kollejining 3-bosqich o‘quvchisi;

Choriyeva Malika Shuhratovna — Qashqadaryo viloyati Qarshi tumanidagi 59-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 10-sinf o‘quvchisi;

A’zamova Munisa Akram qizi — O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 1-bosqich talabasi (Navoiy viloyati);

Mannonova Mahliyo Hafiz qizi — Navoiy viloyati Uchquduq tumani bolalar va o‘smirlar sport maktabining dzyudo bo‘yicha murabbiyi;

Yoqubjonova Shahnoza To‘lqinjon qizi — Namangan san’at kollejining 3-bosqich o‘quvchisi;

Sayfiddinova Mushtariybegim Faxriddin qizi — Namangan davlat universitetining 1-bosqich talabasi;

Samatboyeva Maftuna To‘lqinjon qizi — Samarqand iqtisodiyot va servis instituti qoshidagi akademik litseyning 3-bosqich o‘quvchisi;

Yaxshiliqova Ra’no Ilhomiddin qizi — Samarqand viloyati Qo‘shrabot qishloq xo‘jalik kasb-hunar kollejining 3-bosqich o‘quvchisi;

Isoqova Gulchiroy O‘ktam qizi — O‘zbekiston davlat jahon tillari universitetining 2-bosqich talabasi (Sirdaryo viloyati);

Mamirova Madinabonu Erkin qizi — Sirdaryo viloyati Guliston san’at kollejining 2-bosqich o‘quvchisi;

Sahiyeva Matluba Toshpo‘lat qizi — O‘zbekiston yoshlar ittifoqining Surxondaryo viloyati kengashi qoshidagi “Salomatlik va ekologiya” markazi rahbari;

Shaymardonova Muxlisa Usmonovna — Surxondaryo viloyati Termiz shahridagi 4-ixtisoslashtirilgan umumiy o‘rta ta’lim maktab-internatining 8-sinf o‘quvchisi;

Karimova Muxtasar Dilshod qizi — Toshkent viloyati Bekobod tumanidagi 6-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 9-sinf o‘quvchisi;

Umirzoqova Iroda Abdigapbar qizi — Toshkent viloyati Chirchiq shahridagi 14-umumiy o‘rta ta’lim maktabining 8-sinf o‘quvchisi;

Jo‘rayeva Sevara Murotjonovna — V. Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyining 10-sinf o‘quvchisi (Farg‘ona viloyati);

Ermatova Zulayho Rustamjon qizi — Farg‘ona politexnika institutining 2-bosqich talabasi;

Abdikarimova Zuhra Bahromovna — Urganch davlat universitetining 4-bosqich talabasi;

Yusupova Shohida Umidjon qizi — Xorazm viloyati Yangibozor pedagogika va sport kollejining 3-bosqich o‘quvchisi;

Abdullayeva Inoyatxon Bunyod qizi — V. Uspenskiy nomidagi Respublika ixtisoslashtirilgan musiqa akademik litseyining 3-bosqich o‘quvchisi;

Abdusattorova Bahora Fazliddinovna – O‘zbekiston Milliy universitetining 1-bosqich talabasi.