Андижон вилоятининг Шаҳрихон туманида суюлтирилган газ таъминотидаги қонунбузилиш ҳолатларини аниқлаш бўйича рейд тадбирлари ўтказилди. Бу ҳақда “Ҳудудгазтаъминот” АЖ матбуот хизмати хабар берди.
Маълум қилинишича, “Шаҳрихонтумангаз” газ таъминоти бўлими чилангари Ж.Х. ўзига бириктирилган махсус автотранспорт воситасини ўзбошимчалик билан бошқарган ҳолда, аҳоли истеъмолчиларига тегишли бўлган суюлтирилган газни туман газ бўлимида қоровул вазифасида ишловчи А.Т. билан биргаликда тарқатиш жараёнида белгиланган йўналишдан четга чиқиб, нотурар бино ҳудудига олиб кириб тушираётган вақтида тўхтатилган.
Мазкур бинода жами 155 дона маиший газ балонлари ёнғин хавфсизлиги қоидаларига зид равишда ноқонуний сақлаб келинаётгани аниқланди.
Шунингдек, 1 дона электрон тарози, автомобилларга пропан газ ўтказиш учун махсус мослаштирилган 2 дона резина шланглар ва оғир қолдиқни тўкиб олиб сақлаш учун мўлжалланган 10 дона пластмасса идишлар борлиги маълум бўлди.
Ҳолат юзасидан далолатнома тузилиб, барча ҳужжатлар ҳуқуқни муҳофаза қилувчи органларга тақдим этилди.
Ноқонуний тарзда сақланган маиший газ баллонлари
Андижонда жами 212 та суюлтирилган газ баллонларини ноқонуний равишда сақлаган хонадонлар аниқланганди.