Турк актрисаси “Муҳташам юз йил”, “Июнь оқшоми”, “Тақиқланган севги”, “Мени бошқарувчимга қўнғироқ қилинг” каби сериаллар билан дунёга машҳур бўлди. Небаҳат икки марта турмушга чиққан. Биринчи марта у 1967 йилда машҳур режиссёр Йилмаз Гунейга турмушга чиқади ва бир йил ўтиб улар ажрашишди. Актрисанинг иккинчи турмуш ўртоғи баскетболчи Явуз Демир бўлиб, тўй 1976 йилда бўлиб ўтди. Никоҳ атиги уч йил давом этди. Чеҳре бундан кейин турмушга чиқмади ва фарзанди ҳам йўқ. Турк актрисаси ўз интервьюларида бир неча бор севимли касби оила ўрнини тўлиқ эгаллаганини айтган. У севган ишига ҳаётини бағишлаганидан афсусланмайди ва ёлғизлик унга барча чўққиларга эришишга имкон берганини айтади.
“Осиё”, “Элчининг қизи”, “Бошқа ҳаёт” сериалларининг юлдузи бир марта турмушга чиққан. 2011 йилда у ҳамкасби Онур Сайлакка турмушга чиқди ва 2012 йил январь ойида эгизаклар — Топрак ва Майани дунёга келтирди. Олти йиллик никоҳдан сўнг таниқли жуфтлик ажрашди. Миш-мишларга кўра, юлдузлик жуфтлик болаларни тарбиялаш ва гонорарларга бўлган турли хил қарашлар туфайли ажрашишган. Айтишларича, қизлари туғилгандан сўнг, Туба ва Онур навбат билан суратга тушишга келишиб олишган, аммо 2016 йилда улар иккаласи ҳам янги шартномалар тузишган. Актриса эридан тўрт баравар кўпроқ пул ишлаши маълум бўлганда, катта жанжал чиққан ва бу ажрашиш билан якунланган. Бироқ, турк ОАВ томонидан тарқатилган бу миш-мишлар расмий тасдиқланмаган. Турмуш ўртоқлар фарзандлар учун дўстона муносабатларни сақлаб қолишга муваффақ бўлишди.
- Бирже Акалай
“Қора ва оқ севги” сериалининг юлдузи икки марта ажрашишни бошидан кечиришга мажбур бўлди. 2011 йилда Бирже Акалай ҳамкасби Мурат Юналмисга турмушга чиқди, аммо кейинги йилнинг кузида улар расмий равишда ажрашишди. Никоҳни бузишнинг аниқ сабабини ҳозиргача фақат уларнинг ўзлари билади. 2014 йилда турк сериал юлдузи иккинчи марта Сарп Левендоғлуга турмушга чиқди, аммо бу никоҳ ҳам узоқ давом этмади. Уч йилдан сўнг улар ажрашишди. Узоқ вақт давомида Акалай ва Иброҳим Челиккол ўртасида ишқий муносабатлар борлиги тахмин қилинган, аммо таниқли шахслар ҳар доим уларни фақат мустаҳкам дўстлик боғлаётганини таъкидлашган. 2024 йил февраль ойида эса Бирже ҳамкасби — Ҳакан Курташ билан ишқий муносабатда экани маълум бўлди. Актёрлар муносабатларини узоқ вақт яширишмади ва тез орада биргаликда жамоатчилик олдида пайдо бўлишди. Таниқли шахсларнинг мухлислари чин дилдан Бирженинг яқин орада учинчи ва охирги марта турмушга чиқишига умид қилишади.
- Ҳазал Филиз Кучуккўсе
Турк актрисаси 2009 йилда суратга олиш жараёнида ҳамкасби — Туан Тунали билан танишди. Беш йилдан сўнг, таниқли шахслар турмуш қуришга қарор қилишди. Мухлислар эр-хотинни узоқ ва бахтли ҳаёт кутмоқда деб ишонишган. Аммо 2017 йилда актёрлар расмий равишда ажрашишди. Икки йилдан сўнг Ҳазал таниқли бизнесмен Алп Гюлер билан муносабатларни бошлади. Деярли бир йил давом этган ишқий муносабатлар ажралиш билан якунланди. Шундан бери турк сериал юлдузи шахсий ҳаётини ошкор қилмасликка ҳаракат қилади. Бўш вақтини дўстлари ва оиласи билан ўтказади ва унинг ҳозирги ишқий муносабатлари ҳақидаги барча матбуот саволлари жавобсиз қолдирилади.
- Мерве Бўлуғур
“Муҳташам юз йил” сериалида Нурбону Султон ролини ижро этгани бу актрисага жаҳон миқёсида шуҳрат келтирди. Бироқ ҳайратланарли муваффақиятдан сўнг, унинг карьерасида танаффус кузатилди, лекин шахсий ҳаёти ҳақида бундай дейиш мумкин эмас. Узоқ вақт давомида Мерве ўзининг провокацион кийимлари ва нашрлари билан жамоатчиликни ҳайратга солди, шу билан бирга турк ОАВ унинг кўплаб ишқий муносабатлари ҳақида ёзган. 2022 йил сентябрь ойида Мерве танишганидан икки ҳафта ўтибоқ унга никоҳни таклиф қилган Мерт Айдин билан турмуш қурди. Иттифоқ узоқ давом этмади. Ўша йилнинг 23 ноябрь куни эр-хотин расмий равишда ажрашишди. Бир неча ой давомида улар яна бир неча марта учрашишди ва актрисанинг мухлислари эр-хотин ярашишини умид қилишган, аммо бу содир бўлмади. Ҳозирда Мерве шахсий ҳаётини ошкор қилмасликка ҳаракат қилади.
6. Нур Феттаҳоғлу
2008 йилда “Муҳташам юз йил” сериалининг юлдузи Нур Мурат Айсан билан турмуш қурди, унинг фикрича, айнан у Нурни кинода карьера қуришга ундаган экан. Уларнинг иттифоқи атиги уч йил давом этди, сўнг эр-хотин ажрашишди, актриса эса қизлик фамилиясини қайтариб олди. 2013 йилда у иккинчи марта Левент Везироғлуга турмушга чиқди. Деярли икки йилдан сўнг актриса эридан кетганлиги маълум бўлди, аммо бир неча ойдан сўнг улар яна бирга яшай бошладилар. 2016 йил бошида Нур эрига гўзал қизни ҳадя қилди, аммо бола ҳам уларнинг никоҳини сақлаб қолишга ёрдам бермади. 2021 йил март ойида Левент ва Нур расмий равишда ажрашишди, аммо қизлари учун илиқ муносабатларни сақлаб қолишди. Шундан бери, турк сериали юлдузи шахсий ҳаётини бегоналар кўзидан эҳтиёткорлик билан ҳимоя қилади.
- Демет Ўздемир
2022 йилда “Тўрғай” сериалининг юлдузи ҳашаматли тўй қилди. Актрисанинг эри хонанда Огузҳан Коч бўлди. Уларнинг никоҳи ҳам қисқа бўлди. 2023 йил май ойида юлдузлар ажрашишди. Улар расмий равишда ажралиш сабабини айтишмади, лекин миш-мишларга кўра, Огузҳанни рафиқасининг машҳурлигини қабул қила олмаган. Ажрашгандан сўнг, Демет шахсий ҳаётини ошкор қилмайди.