“Барселона” 27 ёшли ярим ҳимоячи Фрэнки де Ёнг билан шартномани узайтиришни режалаштирмоқда. Бу ҳақида Championat нашри хабар бермоқда.
Нидерландиялик футболчининг клуб билан амалдаги келишуви 2026 йил ёзида якунланади. Шу боис каталонияликлар битимни узайтириш учун тайёргарлик кўрмоқда.
Манбага кўра, “Барселона” раҳбарияти футболчиларнинг кейинги сотувидан фойда олиш мақсадида, янги шартномага катта миқдорда товон пули киритмоқчи. Маълумотларга кўра, Де Йонгга таклиф қилинган битимда унинг товон пули 80 миллион еврони ташкил қилади. Клуб футболчига жавобини мавсум охиригача кутишини айтаган.
Жорий мавсумда Фрэнки де Ёнг “Барселона” сафида барча турнирлар доирасидаги 29 та ўйинда майдонга тушиб, 2 та гол ва 1 та голли узатма муаллифига айланган. Transfermarkt портал футболчининг қийматини 45 миллион еврога баҳоланмоқда.