“Suvsoz” DUK Toshkent shahridagi vodoprovod tarmoqlarida sovuq suv bo‘lmasligi va bosimning pasayishi haqida xabar berdi.

Foto: Google Images

Suv quvurlari va vodoprovod tarmoqlarida ta’mirlash-profilaktika ishlarini amalga oshirish va 2019-yilgi kuz-qish davriga tayyorgarlik ko‘rish munosabati bilan Toshkent shahridagi vodoprovod tarmoqlarida sovuq suv bo‘lmaydi va bosim pasayadi.

To‘liq jadval quyidagicha:

9-sentabr 09:00 dan 10-sentabr 09:00 gacha:

Uchtepa tumani: 23-daha 14, 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39, 41, 42, 57-son turar joylar; 12-mavze 7a-son turar joy; 26-mavze 1, 2, 3, 11, 12, 24, 27, 28, 29, 30, 31, 35-son turar joylar; 24-mavze 1 dan 24-son turar joylargacha, 42-son uydan 53-son uygacha.

10-sentabr 09:00 dan 11-sentabr 09:00 gacha:

Mirobod tumani: Nuroniylar ko‘chasi, I.Karimov ko‘chasi A.Temur ko‘chasidan Sh.Rashidov shohko‘chasigacha.

10-sentabr 09:00 dan 10-sentabr 21:00 gacha:

Sergeli tumani: Quruvchi mavzesi.

11-sentabr 09:00 dan 12-sentabr 21:00 gacha:

Yunusobod tumani: Jomiy mahallasi Mukarrama Turg‘unboyeva, Bog‘iravon, Ahmad Donish ko‘chalari.

12-sentabr 09:00 dan 13-sentabr 06:00 gacha:

Mirobod tumani: Mirobod ko‘chasi 1, 2, 3, 4, 5-son turar joylar; Afrosiyob ko‘chasi 6, 9, 12, 10/1, 12/1, 14-son turar joylar; Shahrisabz ko‘chasi 3, 5, 14/1, 14/2-son turar joylar; Rassomlar uyi

12-sentabr 23:00 dan 13-sentabr 05:00 gacha:

Mirzo Ulug‘bek tumani: Yugnakiy, Humoyun, Geofizika mavzelari, Neyrojarrohlik kasalxonasi.

16-sentabr 09:00 dan 17-sentabr 09:00 gacha:

Uchtepa tumani: Birlik, Bog‘obod, Ko‘hna Cho‘ponota, Tinchlikobod, Vatan, Vatanparvar, Shirin, Zargarlik mahallalari.

17-sentabr 09:00 dan 18-sentabr 09:00 gacha:

Chilonzor tumani: Naqqoshlik ko‘chasi, Katta Do‘mbirabod mahallasi.

Olmazor tumani: Chustiy, Alisher Navoiy, Chig‘atoy-Darvoza, Qo‘shtut, Guzarboshi, Eski Shahar mahallalari, B-3-mavzesi.

Shayxontohur tumani: Bog‘ko‘cha, Huvaydo, Ilg‘or, Gulobod mahallalari.

Yashnobod tumani: Fond Forum.

Mirzo Ulug‘bek tumani: “O‘zbekiston” mehmonxonasi, Turizmni rivojlantirish davlat qo‘mitasi, O‘zbekteatr.

18-sentabr 09:00 dan 19-sentabr 21:00 gacha:

Shayxontohur tumani: Z.Said mavzesi 1 dan 10-son uygacha, KHAY 1 dan 60a-son uygacha, Huvaydo, Ipakchi mahallalari, Ipakchi ko‘chasi (tor ko‘chalari bilan), SANIISh instituti, Doka non, Onkologiya instituti va unga tutash uylar.

Olmazor tumani: Beruniy maydoni mahallasi.

19-sentabr 09:00 dan 19-sentabr 21:00 gacha:

Yunusobod tumani: Bodomzor, Majid Bahodirov, Injoobod, Shivli, Shuhrat, Oloy ko‘chalari, Chimrobod ko‘chasi (tor ko‘chalari bilan), Hurmatli ko‘chasi (tor ko‘chalari bilan), Niyozbek yo‘li ko‘chasi (tor ko‘chalari bilan), Qozitarnov 2-tor ko‘chasi, KHAY Amir Temur ko‘chasidan Chingiz Aytmatov ko‘chasigacha, Doka non Niyozbek yo‘li ko‘chasi 3-tor ko‘chasi bo‘ylab, Oloy bozori, UNESCO vakolatxonasi.

Mirzo Ulug‘bek tumani: Osiyo ko‘chasi, Kardiologiya markazi, TIMI, Q.Niyoziy ko‘chasi, Q.Niyoziy ko‘chasi 1-berk ko‘cha, Niyozbek yo‘li ko‘chasi 3, 6, 7-tor ko‘chalari bilan, Qirg‘iziston, Latviya elchixonalari, Lashkarbegi ko‘chasi.

Suv bosimi pasayadi:

Yunusobod tumani: O‘zEkspoMarkaz FVV, ATS, Terapiya va reabilitatsiya markazi.

19-sentabr 23:00 dan 20-sentabr 06:00 gacha.

Yashnobod tumani: Tuzel-1, 2, 3, 4-mavzelari.

23-sentabr 09:00 dan 24-sentabr 09:00 gacha.

Uchtepa tumani: Izza mavzesi, Foziltepa mahallasi, Izza ko‘chasi 12 dan 24-tor ko‘chasigacha, Gaz to‘ldirish shoxobchasi Qurilish ko‘chasi bo‘ylab, Katta Qa’ni mahallasi, Qurilish mollari bozori.

Zangiota tumani: Tuman markazi, Tokzor mahallasi.

Mirobod tumani: Chavandoz, Savr, Toshloq, Fidoyilar, Yangi Zamon, Qushjivoz ko‘chalari, Chambil berk ko‘chasi, Sarako‘l 3, 4-berk ko‘chalari, Navro‘z, Sarako‘l mahallalari, Temiryo‘l kasalxonasi, “Akfa” zavodi, Sport maktabi, “Lokomotiv” mehmonxonasi, Dizayn va yengil sanoat kolleji, 4-son tug‘ruqxona, Ruhiy kasalliklar shifoxonasi, Bolalar ruhiy kasalliklar shifoxonasi.

Suv bosimi pasayadi:

Mirobod tumani: Mirsolihov, Temiryo‘lchilar, Chavandoz tor ko‘chasi, Chambil ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, Temir yo‘l kolleji.

24-sentabr 09:00 dan 25-sentabr 09:00 gacha:

Yakkasaroy tumani: Bobur mahallasi, Boshliq, Qushbegi mavzelari, ToshIEM.

Chilonzor tumani: Bo‘rjar, Mevazor, Yakkatut, Xirmontepa, Shuhrat mahallalari, al Xorazmiy, Mashrab ko‘chalari, 19, 20, 20A-dahalar.

25-sentabr 09:00 dan 26-sentabr 21:00 gacha:

Mirzo Ulug‘bek tumani: TTZ, Yalang‘och, ToshGRES, Feruza mavzelari, Ginekologiya instituti, Shahriobod, Feruza, Kasaba, Boychechak, Gulsara, Temur Malik, Ne’mat, Olimlar, Navnihol, Muzrabot, Gulbadanbegim, Pilla 1, Pilla 2-ko‘chalari, Navnihol 3-tor ko‘chasi, IM-1, Madaniyat va san’at instituti.

26-sentabr 09:00 dan 26-sentabr 23:00 gacha:

Mirobod tumani: Qo‘yliq-2 mavzesi.

30-sentabr 09:00 dan 1-oktabr 09:00 gacha:

Sergeli tumani: Qipchoq mahallasi, “Akfaplast” zavodi.

30-sentabr 09:00 dan 1-oktabr 05:00 gacha:

Uchtepa tumani: Chilonzor mavzesi 26, 30, 31-dahalar.

2-oktabr 09:00 dan 3-oktabr 09:00 gacha:

Olmazor tumani: Ahil, Moyariq, Moyqo‘rg‘on, Beshqo‘rg‘on mahallalari qisman.

Yunusobod tumani: S-5, S-6 mavzesi kottejlar, Moliya instituti.

Suv bosimi pasayadi:

Uchtepa tumani.

3-oktabr 09:00 dan 4-oktabr 09:00 gacha:

Yunusobod tumani: Yunusobod mavzesi 11, 12-dahalar, Universam bozori, Kulol mahallasi, M.Umarov, B. Ergashev ko‘chalari.

Chilonzor tumani: Chilonzor mavzesi 1, 2, 3-dahalar; Muqimiy, Chilonzor, Maysazor, Oltinko‘l, Arnasoy, KHAY, Yu.Agzamov ko‘chalari, Naqqoshlik ko‘chasi tor ko‘chalari bilan birga, Usmur 1-tor ko‘chasi, Chilonzor, Katta Qozirobod, Do‘mbrabod mahallalari.

Yakkasaroy tumani: Yakkasaroy, To‘qimachi, Muqimiy, Rakat, Usmon Nosir, Muhandislar mahallalari, Janubiy vokzal, To‘qimachilik kombinati, KHAY Shota Rustaveli 2-tor ko‘chasidan Janubiy vokzalgacha.

Sergeli tumani: Oltin vodiy mahallasi.

Suv bosimi pasayadi:

Yunusobod tumani: Anorzor mahallasi, Yunusobod 4-dahasi 18, 24, 25, 26, 28, 29, 43, 54, 55, 69-son turar joylar; 2-daha 22, 23, 24, 25, 33-son turar joylar; 5-daha, 7-shahar kasalxonasi.

5-oktabr 09:00 dan 6-oktabr 09:00 gacha:

Shayxontohur tumani: Ko‘x ota, Labzak, Jangoh, Yangiobod, Yangi Kamolon, Kattaoqtepa, Kattabog‘, Kamolon, Eshonguzar, O.Xo‘jayev mahallalari, M-11, 12, 13, 14, 15-mavzelari, Toshkentboyev, Aeroplan, Zarqaynar 1a-ko‘chalari.

7-oktabr 09:00 dan 8-oktabr 09:00 gacha:

Yunusobod tumani: “Tutzor”, “Sabzavot” mahallalari, M-4 mavzesi

8-oktabr 09:00 dan 9-oktabr 09:00 gacha:

Mirobod tumani: Fitrat, Oltinko‘l, Furqat, Yangizamon, Istiqlolobod mahallalari, Harbiy kollej, Arxitektura kolleji, “ToshElektroapparat” zavodi, ATS, Farg‘ona yo‘li ko‘chasi, 222, Farg‘ona yo‘li 6-berk ko‘cha.

9-oktabr 09:00 dan 10-oktabr 21:00 gacha:

Yunusobod tumani: Navro‘z, O‘nqo‘rg‘on, Sohibkor mahallalari, Sohibkor ko‘chasi 1-son turar joy.

Suv bosimi pasayadi:

Yunusobod tumani: Jomiy mahallasi.

9-oktabr 23:00 dan 10-oktabr 06:00 gacha:

Yakkasaroy tumani: Rakat, Belariq, Askiya, A.Avloniy, Shoh Jahon, B.Boboyev, Sardoba, Qoraqum, Qizilqum, Jiydazor, At Termiziy, Toshbuloq, X.Umarov, Yusuf Hamadoniy, Al Farg‘oniy ko‘chalari, O‘rikzor ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, J.Shoshiy ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, At Termiziy 1-tor ko‘chasi,. Sh.Rustaveli ko‘chasi 52, 54, 56-son turar joylar,. Shoh Jahon ko‘chasi 2a, 2b, 32, 34, 36-son turar joylar, Bobur ko‘chasi 1, 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 15, 17-son turar joylar.

10-oktabr 23:00 dan 11-oktabr 06:00 gacha:

Sergeli tumani: Sergeli mavzesi 1, 2, 5, 5a, 6, 6a, 7, 7a, 8, 8a-dahalar; Sputnik-15, 16, 17, 17a; Do‘stlik-1, 2-dahalar.

14-oktabr 09:00 dan 15-oktabr 21:00 gacha:

Mirzo Ulug‘bek tumani: Asaka ko‘chasi 3-son turar joy, Parkent-2 mavzesi.

Yashnobod tumani: Mashinasozlar mavzesi , MDS, Oltintepa ko‘chasi, Qon quyish stansiyasi, 22-Aviashaharcha.

15-oktabr 09:00 dan 15-oktabr 21:00 gacha:

Olmazor tumani: Sebzor, Yangi Sebzor, Yuqori Sebzor mahallalari.

16-oktabr 09:00 dan 17-oktabr 09:00 gacha:

Yunusobod tumani: Yunusobod mavzesi 8, 9, 10, 12, 16-dahalar, Hasanboy mavzesi.

17-oktabr 09:00 dan 17-oktabr 21:00 gacha:

Mirzo Ulug‘bek tumani: Sho‘rtepa 1-tor ko‘chasi.

18-oktabr 09:00 dan 19-oktabr 09:00 gacha:

Sergeli tumani: Sergeli mavzesi 3, 4-dahalar, Sputnik mavzesi 4-daha, “Akfaplast” zavodi.

19-oktabr 09:00 dan 20-oktabr 21:00 gacha:

Yashnobod tumani: Indoneziya, Belorussiya, Xitoy, Turkiya, Fransiya, Ukraina, Yaponiya elchixonalari; O‘zR Fanlar akademiyasi, Bosh va shahar prokuraturalari, Sodiq Azimov ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, To‘ytepa, Yahyo G‘ulomov ko‘chalari, Ortopediya markazi, Ma’rifat, Shirinobod, Obodmakon, To‘ytepa mahallalari.

Mirobod tumani: Salor, Ming O‘rik, Movarounnahr, Tong Yulduzi mahallalari, Yahyo G‘ulomov, Shahrisabz, Buxoro, Zarafshon, Taras Shevchenko, Islom Karimov, Qo‘shko‘prik, Mehrijon ko‘chalari, Inoqobod ko‘chasi tor ko‘chalari bilan, Amir Temur ko‘chasi Matbuotchilar ko‘chasidan Shahrisabz ko‘chasigacha, Farg‘ona yo‘li ko‘chasi Nukus ko‘chasidan Tallimarjon ko‘chasigacha, “Afrosiyob” zavodi, 1-Respublika klinik kasalxonasi, Harbiy prokuratura Istiqbol ko‘chasi bo‘ylab.

Yakkasaroy tumani: Yunus Rajabiy mahallasi, Prezident Administratsiyasi, Islom Karimov memorial kompleksi.

Suv bo‘lmaydigan joylarga suv tashish mashinalari yuboriladi.

Ma’lumotlar uchun telefon raqamlari:

Markaziy dispetcherlik xizmati: 71 256-10-95, 71 252-55-78, 71 252-60-08.