10-iyun, dushanba kuni futbol bo‘yicha Yevro—2020 saralash bosqichi doirasida guruhlarda 4-tur uchrashuvlari bo‘lib o‘tdi.

Foto: Twitter

“D” guruhidan o‘rin olgan bahsda Daniya terma jamoasi o‘z maydonida Gruziya termasini qabul qildi.

Bellashuv davomida mezbon jamoa vakillari Kasper Dolberg (13, 63), Kristian Eriksen (30, penalti), Yusuf Poulsen (73), Martin Breytueyt (90) gol urgan bo‘lsa, mehmon jamoa azosi Saba Lobjanidze (25) o‘z nomiga bitta gol yozdirib qo‘ydi (5:1).

Shu tariqa Daniya termasi o‘z maydonida kechgan bahsda Gruziyani yirik hisobda mag‘lubiyatga uchratib, muhim 3 ochkoga ega bo‘ldi.

“F” guruhida esa Luis Enrike qo‘l ostidagi Ispaniya terma jamoasi Shvetsiya termasiga qarshi maydonga tushdi.

O‘yin davomida ispanlar sardori Serxio Ramos (64, penalti) hamda hujumchilar Alvaro Morata (85, penalti) va Mikel Oyarsabal (87) urgan gollar Ispaniya termasiga ishonchli g‘alabani keltirdi (3:0).

Shu kuni Robert Levandovski yetakchiligidagi Polsha termasi esa Isroil bilan bahsga kirishdi.

Uchrashuvda polshalik futbolchilar Kshishtof Pyontek (35), Robert Levandovski (56, penalti), Kamil Grositski (58), Damian Kondzer (84) bittadan golga mualliflik qildi. shu tariqa Polsha terma jamoasi o‘z uyida bo‘lib o‘tgan bahsda Isroil darvozasiga javobsiz 4 ta gol urib, yirik hisobda g‘alaba qozondi (4:0).

Yevro—2020

Saralash bosqichi

4-tur o‘yinlari

“A” guruhi

Bolgariya—Kosovo 2:3

Gollar: 0:1 — 14 Rashitsa, 1:1 — 43 Popov, 2:1 — 55 Dimitrov, 2:2 — 64 Muriki, 2:3 — 90 Rashani

Chexiya—Chernogoriya 3:0

Gollar: 1:0 — 18 Yankto, 2:0 — 49, avtogol, Kopitovich, 3:0 — 82, penalti, Shik

“B” guruhi

Serbiya—Litva 4:1

Gollar: 1:0 — 20 Mitrovich, 2:0 — 34 Mitrovich, 3:0 — 35 Yovich, 3:1 — 71, penalti, Novikovas, 4:1 — 90 Lyayich

Ukraina—Lyuksemburg 1:0

Gol: 1:0 — 6 Yaremchuk

“D” guruhi

Daniya—Gruziya 5:1

Gollar: 1:0 — 13 Dolberg, 1:1 — 25 Lobjanidze, 2:1 — 30, penalti, Eriksen, 3:1 — 63 Dolberg, 4:1 — 73 Poulsen, 5:1 — 90 Breytueyt

Irlandiya—Gibraltar 2:0

Gollar: 1:0 — 29, avtogol, Chipolina, 2:0 — 90 Breydi

“F” guruhi

Farer orollari—Norvegiya 0:2

Gollar: 0:1 — 49 Yonsen, 0:2 — 83 Yonsen

Malta—Ruminiya 0:4

Gollar: 0:1 — 7 Pushkash, 0:2 — 29 Pushkash, 0:3 — 34 Kipchu, 0:4 — 90 Man

Ispaniya—Shvetsiya 3:0

Gollar: 1:0 — 64, penalti, Ramos, 2:0 — 85, penalti, Morata, 3:0 — 87 Oyarsabal

“G” guruhi

Shimoliy Makedoniya—Avstriya 1:4

Gollar: 1:0 — 18, avtogol, Hinteregger, 1:1 — 39 Lazaro, 1:2 — 62, penalti, Arnautovich, 1:3 — 82 Arnautovich, 1:4 — 86, avtogol, Beytulai

Latviya—Sloveniya 0:5

Gollar: 0:1 — 24 Chrnigoy, 0:2 — 26 Chrnigoy, 0:3 — 29, penalti, Ilichich, 0:4 — 44 Ilichich, 0:5 — 47 Zayts

Polsha—Isroil 4:0

Gollar: 1:0 — 35 Pyontek, 2:0 — 56, penalti, Levandovski, 3:0 — 58 Grositski, 4:0 — 84 Kondzer

Yanada ko‘proq futbol va sport yangiliklaridan boxabar bo‘lishni istasangiz, “Daryo”ning Telegram’dagi rasmiy sport kanali — @daryo_sport’ga obuna bo‘ling!